Mérő Vera konteót lát a Mandiner gyors reakciója és az országos bombariadó között: hatalmas öngól lett a vége
A cseh titkosszolgálat Oroszországot sejtette mögötte. Semmit nem értek! – írta közösségi oldalán az ellenzéki aktivista.
Gyakran hallani a kriptovaluta kereskedelemről, kriptotőzsdékről, de talán kevésbé ismert, hogy hogyan lehet a gyakorlatban fizetőeszközként használni a kriptovalutákat.
A Fintech Világa – Blockchain Percek egy hetente megjelenő rádióműsor és podcast a blokklánc technológiák világáról. Bár egyre többet hallani a kriptovalutákról és más blokklánc megoldásokról, sokaknak ez még mindig ismeretlen terület. Műsorunk éppen ezért segít naprakészen tartani a hallgatókat a technológia gyorsan fejlődő világában. A blockchain technológia alapjait a legújabb híreken és a legérdekesebb vállalkozásokon keresztül mutatjuk meg.
Budapesten és a legtöbb nagyvárosban szaporodnak a fizikai kripto ATM-ek, amelyeken kriptovaluta vásárlása és eladása, a kriptovaluta hagyományos készpénzben való felvétele is lehetséges. Egyes fintechek pedig olyan bankkártyákat és hitelkártyákat visznek piacra, amelyekkel a közvetlen kriptovalutás bolti vásárlás is lehetséges.
A szabadságáról és decentralizáltságáról híres kriptopiac egyre jobban hasonlít a hagyományos pénzpiacokra, dinamikája mellett többek között abban is, hogy a sikeres kereskedés után bizonyos országokban – egyelőre önbevallásos alapon – jövedelemadót és szociális hozzájárulást kell fizetni. A Fintech Világa – Blockchain Percek legújabb adásában Qayum Dániel, a Peak tanácsdója Machán-Csetvei Frigyes műsorvezetővel arról beszélgetnek, hogy a fizikai térben milyen formában van lehetőségünk a kriptovagyon felhasználására, és hogy az egyes országokban, köztük hazánkban milyen adózási szabályok vonatkoznak a kriptobefektetésekben képződő nyereségekre.